Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Beslenme Şube Tanıtım

BESLENME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Daire Başkanlığımızda yazı işlerini yapan 1 memuru, Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi (ÖSEM)'nde 1 gıda teknikeri, Teknik ve Sosyal Bilimler MYO Yemekhanesinde 1 görevli personeli, Çanakkale Şehitleri Yerleşkesinde, 1 Diyetisyen ve Çanakkale Teknik Bilimler MYO'da 1 görevli personel Akıllı Kart Dolum Merkezlerinde kart dolum memurları  ile hizmet vermektedir.

Şube Müdürlüğümüzün birincil görevi; öğrenci ve personelimize sunulan tüm beslenme hizmetlerinin organizasyonu, kontrolü-denetimi ile oluşabilecek sorun-şikâyetlere çözüm bulması ve bunları uygula(t)masıdır.

Öğrenci ve personelimize öğle ve akşam yemeği hizmet alımı; ''açık ihale usulü ile ihale edilen servise hazır yemek hizmeti alımı'' şeklindedir. Hizmet veren yemek firması merkezde ÖSEM'deki mutfak, bulaşıkhane ve depoları kullanarak yemek pişirmekte ve yemekhanelere dağıtım, yemek servisi ve servis sonrası temizliğini yapmaktadır. İlçelerde bulunan meslek yüksekokul öğrenci ve personeline de aynı şekilde yemek hizmeti verilmektedir.

Hazırlanan yemekler; öğrencilerimizin günlük enerji ve besin gereksinmesinin 2.5/5'ini karşılayacak şekilde; ortalama 1200–1400 kcal ve 27–33 g protein içermektedir. Yemek menüleri; diyetisyen, firma sorumlusu, depo sorumlusu, aşçıbaşı ve gıda mühendisi tarafından hazırlanıp şube müdürlüğümüz onayına sunulmaktadır.

Tüm yemekhanelerimizde yemek satışlarının daha çağdaş ve güvenilir seviyede olması için ''Akıllı Kart & Turnike Sistemi'' uygulanmaktadır. Bu sistemde; öğrenci ve personelimiz kimlik kartlarına dolum merkezlerinden diledikleri kadar para yükleyip yemek ünitelerinin girişindeki turnikelere kartlarını okutarak yemek hizmetlerinden faydalanmaktadır.ÖSEM'e kurulan KİOKS Cihazı ile öğrencilerimiz kartlarına yemek ücreti yükletebilmektedirler.

Bunun yanı sıra 466 öğrencimize %100 ve tüm öğrencilerimize %57 yemek bursu üniversitemizce karşılanmaktadır.

Yemek ücretleri  tarihinden itibaren aşağıda gösterildiği gibidir:
 

  1. Kart Geçimi 2. ve Daha Fazla Kart Geçimi (Aynı gün içinde)
Öğrenci 2,75 TL 8.50 TL
İdari Personel 4.00 TL 8.50 TL
Akademik Personel 5.00 TL 8.50 TL
Temizlik Şirketi ve Vizeli İşçiler 8.50TL 8.50TL
Misafir ve Personel Yakını 8.50 TL 8.50 TL


Tüm yemekhanelerimizde öğle ve akşam olarak 2 öğün yemek servisi yapılmaktadır. Bu servisler eğitim-öğretimin sürdüğü güz ve bahar dönemlerinde 11:30–13:30 ve 16:00–18:00, yaz döneminde ise 11:30–13:30 saatleri arasındadır.

Akıllı Kart Dolum Saatleri ise eğitim-öğretimin sürdüğü güz ve bahar dönemlerinde 11:30–13:30 ve 16:00–18:00, yaz döneminde ise 11:30–13:30 saatleri arasındadır. Bu dolum noktaları ÖSEM'de 2, Çanakkale Şehitleri Yerleşkesi 1, ve Teknik ve Sosyal Bilimler MYO 1 ve Rektörlük Yemekhanesinde 1 olmak üzere toplamda 4 merkezdir. Ayrıca tüm ilçe okullarımızda 1'er adet dolum merkezi bulunmaktadır.