Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Kültür Şube Tanıtım

Kültür Şube Müdürlüğü

Kültür Şube Birimi, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet göstermektedir. Üniversitedeki kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyetlerle birlikte, kurumsal etkinlikleri yürüten  birimimiz, aynı zamanda kulüplerinin işleyiş ve faaliyetlerinden sorumludur. Öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif çalışmalara katılımlarını sağlar, kulüplerin yapacakları etkinlikleri koordine ederek, kaliteli eğitim anlayışına çok yönlülüğü katabilmek amacı ile öğrencilerimizi sosyal- kültürel anlamda desteklemektedir.

Öğrencilerimizin kültürel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak, toplumsal duyarlılıklarını geliştirmek, kişisel gelişimlerini güçlendirecek beceriler kazandırmak amacıyla ders dışı eğitim olanaklarını da en iyi şekilde değerlendirmekte, panel, konferans ve seminerlerle alanında yetkin bilim ve sanat insanları öğrencilerle bir araya getirilmektedir. Öğrenci Kulüpleri yıl içerisinde sergiler açarak, konserler ve gösteriler düzenleyerek izleyicilerle buluşturulmaktadır.

Birimimiz, aynı zamanda eğitim öğretim dönemleri içerisinde öğrencilerin katkıları ve katılımları ile salon ve açık alan Konser Programları, Söyleşiler, Şiir Dinletileri, Anma ve Kutlama Toplantıları, Bilimsel Teknik ve Kültür Geziler, Sempozyum, Tiyatro gösterileri ve Festivaller, gibi programların yürütücülüğünü yapmaktadır.

KONFERANS SALONLARI ve KONGRE MERKEZİ
Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren 1 adet konferans salonu ve 1 adet kongre merkezi bulunmaktadır. Terzioğlu Yerleşkesi, Troia Kültür Merkezinde bulunan Prof. Dr. Sevim BULUÇ Oditoryumu 510 kişilik kapasiteye sahiptir. Bunun dışında Troia Kültür Merkezi dört adet amfi ile etkinliklerimize hizmet vermektedir. Çanakkale Şehitleri Yerleşkesi, İlahiyat Fakültesi İÇDAŞ Kara Yusuf Kongre Merkezinde bulunan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Konferans Salonu 1119 kişi kapasiteli olup etkinliklerimize hizmet vermektedir.