Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Bahar Şenlikleri

20-23 Mayıs 2023 tarihleri arasında Anafartalar Kampüsünde açılışı yapılan Terzioğlu Yerleşkesi Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi önünde iki gün devam eden Geleneksel Bahar Şenlikleri kampüs etkinlikleri sona erdi. 

Şenlik kapsamında; ÇOMÜ Öğrenci Kulüpleri ÖSEM önünde stantlar kurup etkinlikler, oyunlar oynarken;  yerel müzik grupları, tiyatro gösterimi, sinema gecesi, DJ Performansı gibi birçok etkinlik ile öğrenciler final sınavları öncesinde motivasyon topladılar.  

TÖMER Öğrencileri Performansları İle Eğlendirdi 

Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER)  öğrencileri tarafından düzenlenen dans, şiir ve şarkı gösterileri Terzioğlu Yerleşkesinde bulunan Taş Amfide gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Dinçay KÖKSAL, Prof. Dr. Evren  KARAYEL GÖKKAYA, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı etkinlikte Rektör ERENOĞLU; “Üniversiteler eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra bu tarz sosyal faaliyetler de gerçekleştirmelidir. Bu sene Bahar Şenlikleri için bir başlangıç oldu. Önümüzdeki sene etkinliklerimizi nitelik ve nicelik olarak arttıracağız” dedi.

Gün boyu yiyecek ve içecek ikramlarının olduğu ÇOMÜ Kampüsünde öğrenciler yaklaşık bir hafta  boyunca bir çok etkinlikten faydalanma imkanı buldular.